• 30.08.19, 10:52
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eksperthinnang: negatiivne suhtumine välistööjõusse pitsitab taristuehitust

Taristuehituse sektorit mõjutab ka lähiaastail tööjõupuudus, lisaks lihttöölistele on ettevõtetel keeruline leida ka kvalifitseeritud insenere, kirjutab äsja ilmunud Äripäeva Infopanga taristuehituse aastaraportile antud kommentaaris KPMG Baltics OÜ vandeaudiitor Mihkel Jäämees.
Reidi tee ehitus Tallinnas.
  • Reidi tee ehitus Tallinnas.
  • Foto: Andras Kralla
Taristuehituse sektoris domineerivad jätkuvalt suured tee-ehitusprojektid, mille käive annab ca 47% valdkonna käibest. Sellega ületab teedeehitus käibelt teisel kohal olevat elektri- ja sidevõrkude ehituse valdkonda (ca 21%) enam kui kahekordselt. Esikolmiku lõpetab vee-, gaasi- ja kanalisatsioonitrasside ehitus, mis annab umbes 14% kogu valdkonna käibest.

Seotud lood

  • ST
Töökuulutused
  • 02.04.26, 15:12
SIRIN Development otsib oma meeskonda ehituse projektijuhti
Kandideerimise tähtaeg: 13.04.26

Viimased uudised

Saated
  • 10.04.26, 12:40
RKAS katsetab uudset hanget ja rajab uut trendi
RKAS on renoveerimisvedur. Äsja sai renoveeritud Rahvusraamatukogu (arhitekt Raine Karp). Sama arhitekti loodud sarnase vormikeele ja sarnase paevoodriga rahvuslik Linnahall ootab renoveerimist ja kasutamist.
Uudised
  • 10.04.26, 12:01
Renoveerimiseks ei tule enam sobivamat või odavamat aega
Uudised
  • 10.04.26, 11:46
Oma Ehitaja asetas Liveni Peakorterile esimese nurgakivi
Uudised
  • 10.04.26, 11:39
EKEL sai uue juhatuse
Uudised
  • 10.04.26, 11:33
Galerii: vaata, milline näeb välja hetkel Tallina suurim ehitusplats
Ruumilise aktsendi loomine tuleb sellele linnaruumile vaid kasuks
Uudised
  • 10.04.26, 08:44
Praktiline juhend betoonitöödeks: kuidas vältida plastsest kahanemisest tingitud pragunemist
Uudised
  • 10.04.26, 07:21
Pärnus tegutsev metallitööstus maksis Rootsi omanikele 7,5 miljonit dividendi
Uudised
  • 09.04.26, 13:36
Uusarenduse hinda kujundab suures osas aeg ja arendaja erihuvi

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele