Statistika: Hinnatõusu on vedanud väikeste korterite hinnad

Suurim arv tehinguid tehakse 2-toaliste korteritega. Kahetoaline korter on likviidne kaup, mida paljud suudavad endale võimaldada. Seetõttu on turutrende hinnates hea vaadata, kuidas käitub selliste korterite hind.

Tallinna-Tartu 2-toaliste korterite hinnad liiguvad sirgjooneliselt tõususuunas - seda analoogselt ka muu suurusega korterite hindadele.

Võrreldes 2009. aasta hinnapõhjaga on Tallinna 2-toalise korteri keskmine ruutmeetrihind kerkinud tänaseks 65%. Tartus on vastav näitaja 58% ja Pärnus kõigest 11%. Kui Tallinna-Tartu korterite hüperaktiivsed hinnad vajaksid rahustamist, siis Pärnu loid turg võiks küll pisut erksam olla.

Tähelepanu väärib, et keskmisest hinnatõusust ja 2-toaliste korterite hinnatõusust on kiiremini kerkinud just nimelt väikeste ühiselamutubade ja ühetoaliste korterite ruutmeetrihinnad. Suuremate korterite keskmised hinnad on kerkinud oluliselt aeglasemalt.

Nii võime tõdeda, et senise kiire hinnatõusu taga on paljus olnud väikeste korterite hindade kerkimine. Seda sektorit on tõususuunas vedanud kerkinud palgad, mis on uutele ostjatele avanud tee kinnisvaraturule. Samuti on väikesed korterid investoritele meelepärane kaup, mis võimaldab küll enamate üürnikega asju ajades teenida keskmisest kõrgemat rahavoolist tootlust.

41-55 m2 suuruste korterite tehingute maksumus, €

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed