• 26.03.13, 10:20
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Statistika: Kinnisvaratehingute väärtus kasvas aastaga 14%

Eesti kinnisvaratehingute arv oli 2012. aastal statistikaameti andmete 36 458 Aastaga kasvas kinnisvaratehingute arv 12%.
Kinnisvaratehingute väärtus oli samal ajal 1,8 miljardit eurot. Tehingute väärtus kasvas aastaga 14%.
Eelmisel aastal sõlmitud kinnisvaratehingutest 282 tehingut olid tehingud hoonestusõigusega. Hoonestusõigusetehingute koguväärtus oli 40 miljonit eurot.
Kinnisvaraturu hea tervis luba, et ka käesoleval aastal on arengud positiivsed. Eelmise aasta kõrge korteritehingute arvu aga on sedavõrd kõrgel tasemel, mis ei luba käesolevalt aastalt sama suurt tehingute arvu kasvu oodata.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Küll võib jätkuva kinnisvarahindade kasvu tõttu eeldada, et 2013. tehingute väärtus on sarnaselt eelmisele aastale tõusus 8-12%.
Notariaalselt tõendatud ostu-müügilepingute arv
Notariaalselt tõendatud ostu-müügilepingute väärtus, miljon €
Notariaalselt tõendatud ostu-müügilepingute väärtuse ja tehingute arvu muutus võrreldes eelmise aastaga, %

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.26, 13:51
Ehitussektori keerukus kasvatab nõudlust uute teadmistega spetsialistide järele
Uued teadmised saad TalTechi magistriõppest
Ehitussektor on viimastel aastatel läbi teinud kiire arengu, kus projektide tehniline keerukus ja ootused lõpptulemusele on märgatavalt kasvanud. Energiatõhusus, hoonete elukaarepõhine planeerimine ja kaasaegsed digilahendused on muutunud baasnõueteks, mis tähendab, et turul on terav vajadus spetsialistide järele, kes suudavad siduda insenertehnilised teadmised majandusliku loogikaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele