16 aprill 2014

Leosk: hiinlaste katsetus näitab, et betooniprindil on potentsiaali

Ehitusuudised.ee uuris Eesti ehitusmaterjalide tootjatelt, kuidas suhtuvad nad majade betoonist 3D printimisse ning kas sellel on potentsiaali ka Eestis.

"Betoon on kindlasti materjal mis ahvatleb 3D printimist katsetama. Plastsena vormi valatuna võtab betoon kivinedes vormi kuju. Kui suuta teha betooni koostis, mis on printimisel kujupüsiv ning samas ka piisava tugevusega on esmased tingimused 3D printimiseks täidetud," ütles E-Betoonelemendi juhataja Vaido Leosk Ehitusuudistele

"Ehituses on efektiivsuse kasvatamine oluline võtmeküsimus. Tööstuslik tootmine on üks levinenumaid lähenemisviise lähiriikides. Arvan, et 3D printimine on enam sobilik stabiilses tööstuskeskkonnas kui otse töömaal ilmastikutingimuste käes," lisas Leosk.

Hiinlaste katsetused näitavad arengupotentsiaali

"Hiinlaste katsetus näitab 3D printimise suurt potentsiaali tootlikkuse kasvatamise osas ehituses. Fotodelt nähtuna on tegu ühesuguse vorstiga, mis nõuab arhitektidelt pingutust hoonete omanäolisemaks tegemisel. Siit ka masstootmise probleem Eestis. Eesti turg on ühekülgse toote jaoks liiga väike. 3D printimisel on oma koht ehituses kindlasti olemas ja ettevõtjatel on parasjagu nuputamist kuidas seda Eesti oludesse sobitada," arutles Leosk.

Ehitusuudised soovitab: tule kuulama, missugune juhtimine tagab Skandinaavia ettevõtetele edu

Jaga lugu:
Seotud lood
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785