• 25.11.13, 12:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Einstein: eksport hoiab kasvujoont

ASi Kunda Nordic Tsement juhataja Meelis Einstein märkis Äripäeva tööstuskonverentsil, et ehitusmaterjalide tootmine on hea ekspordivõimega, praegu läheb juba peaaegu pool üldse siinmail toodetust ekspordiks, kirjutas toostusuudised.ee
"Muidugi on siin omad valdkonnad, betoonimikseriga üle piiri ei lähe, aga üldine trend näitab meie sektori ekspordi kiiret kasvu," selgitas Einstein.
Aga ka tema ei saa üle ega ümber heitlikust majanduspoliitikast, näiteks poliitilistes tõmbetuultes tõstetud keskkonnatasudest. Keskkonnatasude pidev tõus on tema sõnul meilt viinud viimased kergkruusa ja katusekivide tootmisüksused.

Artikkel jätkub pärast reklaami

"Nii ongi Lõuna-Eestis juba mõttekam tuua kohapeal vajaminev liiv Lätist, sest sealt saab selle odavamalt kätte," nentis Einstein. "Ka meie kaevandussektori ettevõtete maksukoormus kasvab pidevalt, kusjuures kõik need maksutõusud tulevad ootamatult, heal juhul saame pool aastat ette sellest teada. Oleks aga tarvis teada kümme, no heaküll, kasvõi viiski aastat ette."
Einsteini sõnul on elektrienergia Eesti tööstusele kallim kui Skandinaavia riikide tööstusele.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.09.25, 16:14
Kaabli kvaliteet ei ole silmaga nähtav, aga tagajärjed võivad olla valusad
Saaremaa ettevõte OÜ Feizerton, mille kaubamärk Feirol on Eestis juba tuttav nii professionaalidele kui ka tavakasutajatele, on tegelenud enam kui 20 aastat kaablitoodete ja elektritarvikute arenduse, tootmise ja müügiga. Ettevõtte juhi Jüri Lemberi sõnul on neil turul omas nišis tugev positsioon, kuid samas on soov üha enam jõuda otse nii ehitusobjektidele kui ka lõpptarbijateni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele