(Sisuturundus)Millist põrandat valida?

Mis on sisuturundus? >

Kodukasutuses on levinuimad kõvad põrandakatted nagu laminaat- ja täispuitparkett. Üks kulumiskindlamaid ja vastupidavamaid põrandakattelahendusi on aga keraamiline plaat, mida leiab sisuliselt igast majapidamisest, kuid ennekõike tuleb põranda valimisel lähtuda toa kasutusfunktsioonist ja tingimustest – kas tegemist on üldkasutatavate ja jahedate tubade või privaatsete eluruumidega. Tekst: Bauhof Group ASi siseviimistluse arendusjuht Martin Mägi

Valikuvariantidest on populaarne kulumis- ja niiskuskindel PVC-materjal, mis sobib näiteks niiskuskindla lahendusena ruumidesse, kuhu laminaat ja parkett ei sobi. PVC eeldab aga väga siledat ja sirget aluspinda. Seda kunstmaterjali kasutatakse enamasti käidavamates kohtades nagu esik või köök.

Kvaliteetne laminaatparkett on hea võimalus saada pikaealine põrand, kuid samas on see materjal jala all jahe ning ebakvaliteetsem materjal võib olla liiga tundlik õhuniiskusele. Laminaadi paigaldamine on väga lihtne ja kiire: plaadid ühenduvad omavahel enamasti populaarse klikk-süsteemiga.

Allikas: meistriklubi.ee
Allikas: meistriklubi.ee

Loe lähemalt laminaatparketi paigaldamisest www.meistriklubi.ee

Kivipõranda korral peab olema eriti ettevaatlik maha kukkuvate ainete puhul – kivi on üldjuhul poorne ja imab aineid kiirelt sisse ning inetud plekid võivadki põrandakatte või vuugid rikkuda. Kuigi kiviplaate on väga suur värvi- ja mustrivalik ning üldjoontes on tegemist kauakestva lahendusega, võib olla määrdunud vuukide puhtaks saamine vaevarikas ning kivide väljavahetamine töömahukas. Samuti on põrandakütteta kivi jala all külm ja libe.

Looduslik materjal kork on jala all mõnus, soe ja vetruv, kuid pehme materjalina on korgi pinda võimalik suhteliselt lihtsalt rikkuda. Seega sobib kork paremini vähemkäidavatesse ruumidesse nagu magamistuba või lastetuba. Kindlasti ei sobi antud materjal avalike ruumide põrandaks või näiteks esikusse, kus kontsakingadega käimine võib põrandamaterjali suhteliselt kiiresti rikkuda.

Allikas: meistriklubi.ee
Allikas: meistriklubi.ee

Loe lähemalt korkparketi paigaldamisest www.meistriklubi.ee

Põrandaküte – nii elektriline kui ka veetorudega – on väga levinud lahendus nii pisemate ruumide kütmiseks kui ka suurematel pindadel, et anda jalale mõnusat sooja tunnet. Kindlasti soovitame kütet pesuruumidesse, sealhulgas saunadesse, sest sauna kivipõrand võib ka suure leili ajal osutuda ebameeldivalt külmaks.

Samuti on põrandaküte hea lahendus eeskodades, fuajeedes ehk siis kohtades, kus toimub üleminek välitingimustesse. Eluruumide puhul on alati mõistlik vaadata ja kalkuleerida, kas parim lahendus on põrandaküte või miskit muud. Eriti juhul, kui toimub renoveerimine. Näitena võib tuua olukorra, kus toas on olemas ahi või salvestav kamin – mõelge enne, kas põrandaküte on vajalik lisaküttena.

Trendid ja hooldus

Kui rääkida põrandate trendidest aastate lõikes, on värvid ja mustrid olnud pidevas vahetuses. Aina julgemalt on hakatud ostma julgeid mustreid nagu „mahakukkunud värvipott“. Samuti leiab üha laiemat kasutust parketti või keraamilist plaati imiteerivate moodulvinüüli (LVT) kasutamine ja seda just vannitubades.

Kui rääkida põrandamaterjalide trendidest aastate lõikes, on värvid ja mustrid olnud pidevas vahetuses. Aina rohkem on hakatud ostma julgeid mustreid nagu „mahakukkunud värvipott“. Näitena uuematest lahendustest võib välja tuua ka LVT ehk moodulvinüüli ehk nii-öelda luksuslikud vinüülplaadid, mis imiteerivad keraamilise plaadi ja parketi tekstuuri. Tänapäeva tehnoloogia juures näevad sellised põrandad välja üsna autentsed, olles lisaks veel niiskuskindlad ning väga lihtsad paigaldada. Trendina just vannitubades kasvab parketi tekstuuri imiteerivate moodulvinüülide kasutamine.

Kui disainis on kõik suhteline ja maitse asi, siis igasuguse põranda puhul on oluline jälgida materjalide hooldust ja korrektset ekspluatatsiooni. Tihti unustatakse elementaarsed põhitõed: näiteks ei tohi parketti pesta niiske mopiga. Samuti võiks välisukse ees või esikus eelistada pigem kivimaterjali, kuna puitu rikuvad ka liivaterad ja välisjalanõudega tihe käidavus. Puit on küll soe ja mugav, kuid samas pehme ja tundlik õhuniiskuse muutumisele.

Allikas: meistriklubi.ee
Allikas: meistriklubi.ee

Loe lähemalt laminaatparketi hooldusest www.meistriklubi.ee

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Osale arutelus Saada sõbrale Prindi

Osale arutelus

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Seotud lood

Kuva rohkem

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed