(Sisuturundus)Millised on elementmajade võimalused?

Mis on sisuturundus? >

Tänapäevased moodulmajad on väga suurte võimalustega nii arhitektuuri osas kui ka tulevaste elanike soovide ja vajadustega arvestamisel. Energiatõhuste, keskkonnasõbralike ja kiirelt valmivate elementmajade populaarsus tõuseb Eestis iga aastaga, kinnitab Omatalo Eesti asutaja ja juht Raju Söödor.

Esimesed teadaolevad elementmajad Eestis pärinevad juba aastast 1945, kui soomlased sõjavõlgade katteks neid Eestisse tarnisid ning Vana-Pääskülla püsitasid. Seega ei ole element- ehk moodulmajade puhul tegemist sugugi uue ajastu trendi, vaid end tõestanud kestva ja suurepärase koduehitusviisiga.

Tänu tehaste robot- ja automaatliinidele on kogu moodulite tootmisprotsess 100% kontrollitud ning kõik elemendid alati täpselt mõõtudes. Elementmajade tootmine toimub kuivas siseruumis, olles kaitstud ilmastikuolude, niiskuse ja liigse päikese käes kuivamise eest. Tehases valminud detailid monteeritakse ehitusplatsil kokku ning saavad katuse alla umbes nelja päevaga.

Kuna konstruktsiooni- ja seinalahendused ning seinte sidumised lae ja sokliga on tootja poolt sadu kordi läbi katsetatud ning võimalikult optimaalseks arvutatud, pole tellijal, projekteerijal ega ehitajal tarvis liigseid teha arvutusi ega üle mõelda. Majamudelites kasutatud äärmiselt energiatõhuste ning rõhutihedate lahenduste tehnilised parameetrid vastavad ka tänapäeva kõige karmimatele põhjamaa tingimustele. See omakorda võimaldab luua tehniliselt läbimõeldud ehitisi, millega kaasneb ideaalne ning energiasäästlik sisekliima.

Kindel eelarve hoiab kulutused kontrolli alla

Möödas on aeg, mil enamik elementmaju olid ühesugused. Täna on võimalik tellida väga erinevaid majatüüpe ning lahendusi, samuti on elementidest võimalik teha passiivmaju. Moodulitest saab luua nii lameda kui ka viilkatusega ja püramiidmaju, samuti on võimalikud rõdud, katuseterrassid ning avarad trepihallid. Seinaelemente saab toota kuni viiemeetriseid ning elementidest valmistatakse nii era-, rida-, paaris- kui ka kortermaju.

Elementmaja on teadliku kliendi maja, kuhu saab paigaldada kõiki kütteliike alates kesk-, maa-, gaasi- ja elektriküttest kuni ahju- või õhutorude kütteni. Kui elemendid on maja sisu ehk süda, siis viimistlusviise on väga erinevaid – saab kasutada nii kivi, puitu kui ka muid materjale. Lisaks majatüüpidele võib ka sise- ja välisviimistlust valida kataloogi abil või leida parima lahenduse ostja ja arhitekti koostöös. Tänu tänapäevastele mitmekülgsetele tootmisvõimalustele leiavad sobiva moodulmaja nii moodsat arhitektuuri otsiv kui ka klassikalist lihtsust hindav inimene.

Elementmaja eelis on ka kindel eelarve - projekt on algusest peale täpselt paigas ning tehasest saadakse täpsed hinnad moodulite, katuse ning avatäidete kohta, siis on ka finantsasutused nõus elementmajade püstitamiseks palju lihtsamalt eluasemelaenu andma. Siiski tasub koduotsingul olles hoolikalt tutvuda kõigi suuremate turul tegutsevate elementmajatootjatega, küsida näha referentse ning tutvuda nendega, et olla kindel oma valiku kvaliteedis. Kodu ei soetata siiski igal aastal

Kui veel viis aastat tagasi soovis umbes 80% tellijatest puidust majakarpi elementidena ning suurema osa tööst ise teha, siis tänaseks on olukord muutunud täpselt vastupidiseks. Elementmaja on mõeldud nõudlikumale ja mugavamale inimesele, kes ei soovi mitu aastat oma elust majaehitamisega tegeleda, vaid soovib kiiresti ja soodsalt kõigile nõudmistele vastavat vastupidavat kodu.

Tehases valminud detailid monteeritakse ehitusplatsil kokku ning saavad katuse alla umbes nelja päevaga.

Omatalo Eesti
Soome üks tunnustatumaid majatootjate kaubamärke Omatalo loodi 1939. aastal. 20 aastat tagasi jõudsid esimesed Omatalo majad Eestisse ning tänaseks on endale elementmajadest energiatõhusa ja loodussõbraliku kodu soetanud üle tuhande rahuloleva Eesti inimese. Omatalo on alati olnud innovaatiline, järgides tänapäevaseid moodsaid arhitektuurijooni ning täites samas aina karmistuvaid ehituskvaliteedi ning energiatõhususe nõudeid. Samas ollakse piisavalt klassikalised, et väärtustada puitarhitektuuri lihtsust ning aegumatust. Kõik Omatalo tooted omavad CE kvaliteedisertifikaati ning kõikide majakonstruktsioonidega kaasneb 10-aastane garantii.

omatalo.ee

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Osale arutelus Saada sõbrale Prindi

Osale arutelus

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Seotud lood

Kuva rohkem

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed