Liginullenergiahoone üldnõudeni jäänud vähem kui kaks nappi aastat

Ehitussektoris on aastaid valitsenud teadmine, et üleüldine liginullenergiahoonete ehitamise nõue hakkab kehtima 2020. aasta lõpust. Eelmise aasta keskpaigas asus majandus- ja kommunikatsiooniministeerium seisukohale, et nõude rakendumine tuleb tuua aasta võrra varasemaks. MKM ehitus- ja elamuosakonna nõunik Margus Tali andis ehitusuudised.ee korraldatud konverentsil Säästlik hoone 2018 ülevaate, miks otsustati jätta liginullenergianõue seotuks ehitusloaga ja kuidas nõuded Eesti ehitusmäärustikus edaspidi rakenduvad.

“Möödunud aasta algul tutvustas Euroopa Komisjon oma soovitusi. Muu hulgas esitati tõlgendus, et liginullenergiahoone nõue peaks olema seotud hoone valmimise, mitte ehitusloa andmisega, nagu Eestis ja teisteski liikmesriikides rakendatud oli,” kirjeldas Margus Tali konverentsil liginullenergiahoone nõude rakendumise muutmisele eelnenut.

Täispikkuses näevad seda lugu tellijad

Loe esimesel kuul Ehitusuudiseid tutvumishinnaga 1 euro*

Automaatselt pikeneva Ehitusuudiste digitellimusega saate ligipääsu kogu tellijatele mõeldud sisule – kõikidele artiklitele, sh ehitusvaldkonna edetabelitele, erilehtedele ja ajakirjale Ehitaja.

* Prooviperioodi möödumisel rakendub Digitellija erihind 9.90 eurot kuus

Muude makseviiside kasutamiseks uurige lähemalt siit.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed