Sven Pertens mõisteti kohtus õigeks

Tallinna ringkonnakohus mõistis õigeks Sven Pertensi, keda prokuratuur süüdistas väidetavas soodustuskelmusele kaasaaitamises. Prokurör Kaido Tuulemäe kõigi ringkonnakohtu argumentidega ei nõustu ja kaalub riigikohtule kassatsiooni esitamist.

Endist Lemminkäineni juhti ja läinud kevadest TREV-2 Gruppi juhtivat Sven Pertensit süüdistati soodustuskelmuse katsele kaasaaitamises. Pertens ise eitas süüd ning seda, et kriminaalasi oli seotud tema lahkumisega Lemminkäinenist. Ta lahkus Lemminkäinen Eesti tegevjuhi kohalt ülemöödunud suvel, olles ettevõttes töötanud ligi 20 aastat.

Pertensit süüdistati selles, et ta olevat ettevõtte juhatuse liikmena teadlikult esitanud valedokumente ja aidanud niimoodi teise ettevõtte esindajal pettuse teel saada toetust Keskkonnainvesteeringute Keskuselt (KIK). Teise ettevõtte esindaja taotles valeandmetega dokumentide abil betoonehitise lammutuseks KIKilt toetust, näidates tööde tegijana ettevõtet, mida esindas Pertens. Tööde maksumusena näidati enam kui 89 000 eurot.

Esitatud valeandmete põhjal rahuldas KIK taotluse ning maksis ettevõttele üle 26 000 euro toetust, ent kohapeal asja kontrollides avastas KIK, et tööd tegi tegelikult taotluse esitanud ettevõte ise ning jättis toetussumma välja maksmata.

Ringkonnakohus kinnitas oma eilse otsusega, et prokuratuuri süüdistus on alusetu ning Pertens kuulub õigeksmõistmisele.

Pertens: prokuratuur süüdistab kergekäeliselt

Pertens ütles kommentaariks, et on korduvalt rõhutanud oma süütust ning nüüd on ka kaks kohtuastet seda kinnitanud. "Veelgi enam, ringkonnakohus seadis kahtluse alla ka selle soodustuskelmuse täideviimisteo, millele kaasa aitamises prokuratuur mind süüdistas," märkis Pertens.

"Arvestades nii maa- kui ringkonnakohtu otsustes leitut, paneb mind imestama, kuidas Eesti riigiorgan, prokuratuur, süüdistab inimest niivõrd kergekäeliselt. Maakohus ja eriti ringkonnakohus leidsid, et minu väidetava teo kohta tõendeid polnudki ning prokurör süüdistas mind ainult "siseveendumuse" pinnal," kommenteeris Pertens. Ta lisas, et soovitab igaühel, kes teab, et teda süüdistatakse alusetult, säilitada eneseväärikus ja võidelda enda õiguste eest.

Prokurör kaalub kassatsiooni

Prokurör Kaido Tuulemäe kõigi ringkonnakohtu argumentidega ei nõustu. „Kohtuasja vaidlus seisnes selles, kas Sven Pertens teadis, et töövõtulepingut allkirjastades aitab ta kaasa soodustuskelmusele. Prokuratuuri hinnangul viitas tõendite kogum sellele, et ta teadis, kuid kohus hindas tõendeid teisiti. Tõendite hindamine ongi kohtu ülesanne ja õigeksmõistmised normaalne osa kohtusüsteemist," teatas Tuulemäe. "Siiski on ringkonnakohtu põhjenduses argumente, millega ma ei nõustu. Seetõttu kaalun kassatsiooni esitamist riigikohtule.“

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed