Hillar Teder: oodata on peagi arhitektuuri konkurssi

Hillar Tederi Admiraliteedi arenduse plaan aastal 2012
Hillar Tederi Admiraliteedi arenduse plaan aastal 2012

Tallinna Sadama Admiraliteedi basseini ääres on käimas vilgas ehitustegevus. Uute korterelamute ja äripindade realiseerimisega on seal alustanud juba Liven ja Capital Mill. Peagi on tulemas lisa.

Juba 2012. aastal teatas kinnisvaraarendaja Hillar Teder oma plaanidest alustada ehitustegevusega, et luua Tallinnasse saabuvatele turistidele ja külalistele uus kuvand moodsast Tallinnast. Seni pole aga projekt realiseerunud.

Teder ütles Ehitusuudistele, et algne arhitektuuriline plaan on muutunud vahepeal vähemalt 6 korda. Nüüd on aga plaan valmistuda tõsisemalt. Tederi sõnul tuleb kõigil arhitektidel, projekteerijatel ja ehitajatel tähelepanelik olla, sest hiljemalt kuu aja jooksul kuulutatakse välja uus rahvusvaheline arhitektuurikonkurss.

"Võib-olla jõuame seda teha ka juba kahe nädala pärast, sest päris suve peale ei taha seda jätta," ütles Teder.

Liven kinnisvara arendab Admiraliteedi alal äripindu ja luksuskortereid. Liveni partneriteks on endine Skanska juht Andres Aavik, Andero Laur ja Mihkel Simson.

Capital Mill alustas Admiraliteedi alale Navigatori ärihoone ehitusega. Praegu ehitab Capital Mill sealsamas lähedal uut ärihoonet. Capital Milli partneriteks on Marko Kull, Igor Mölder ja Tanel Samuel.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

november 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed