YIT Ehitus sai 2,7 mln eurose ehituslepingu

Riigi Kinnisvara AS ja AS YIT Ehitus sõlmisid lepingu Eesti Maaülikooli õppehoone fassaadi ning ventilatsiooni- ja küttesüsteemi rekonstrueerimiseks. CO2projekti raames teostatavate tööde maksumus on ligi 2,7 miljonit eurot.

Tartus, Kreutzwaldi 5 asuva Eesti Maaülikooli õppehoone rekonstrueerimistööd peaks lõpule jõudma tuleva aasta oktoobris. Õppehoone fassaadi rekonstruktsioon on koostatud KAMP Arhitektid OÜ poolt.

Lepingu kohaselt soojustatakse õppehoone sokkel ja fassaadid. Vanad ja amortiseerunud aknad ja uksed vahetatakse kolme kordse klaaspaketiga soojapidavate puitalumiiniumraamis akende ning alumiinium profiiluste vastu. Samuti rekonstrueeritakse nõuetekohase energiatõhususe ja sisekliima tagamiseks täielikult küttesüsteem ning osaliselt seni väljaehitamata soojustagastusega ventilatsioonisüsteem koos kaasnevate automaatika ja elektritöödega.

Kyoto protokolli alusel toimuva CO2 heitmekvoodi müügist saadava raha eest on RKAS juhtimisel tänaseks renoveeritud energiasäästlikumaks 48 hoonet 480-st. Ehitustööd käivad 128 objektil ning projekteerimisel on 195 hoonet.

Heitmekvoodi müügist saadava raha eest muudetakse tuleva aasta lõpuks energiasäästlikumaks 480 hoonet üle terve Eesti, investeerides neisse kokku üle 146 miljoni euro.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

detsember 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed