Muhu hooldekodu uue ehitushanke pakkumishinnad käivad tellijal üle jõu

Eile lõppenud Muhu sotsiaalkeskuse ehitushankele laekus neli pakkumust, mille suurus 2,2–2,4 miljonit eurot ilma käibemaksuta ületab töö tellija rahalised võimalused, vahendab Saart Hääl.

“Kallis muidugi,” ütles Muhu vallavanem Raido Liitmäe, kelle sõnul oli tellija ehitushindu arvestades valmis 1,9–2 miljoni euro suuruseks ehitusmaksumuseks. Pakkumuse esitasid Saaremaa firmad Tesman ja EBC, ühispakkumised esitasid Gustaf AS ja Merko Tartu AS ning AS Eston Ehitus ja AS Nordecon.

2009. aasta juulis oli põhiliselt EASi rahastatava objekti kontrolleelarve koos omaosalusega ilma käibemaksuta 1,66 miljonit eurot ning nüüd tuleb Muhu vallal hakata puudujäävate sadade tuhandete eurode hankimiseks läbi rääkima nii EASi kui ka teiste sotsiaalkeskuse ehitamisel osalevate valdadega.

Eelmise ehitushanke võitja Facio Ehituse AS alustas Muhu sotsiaalkeskuse ehitamist 2009. a juulis, lubades objekti valmis ehitada kõigest 15 miljoni krooniga. Muhu vallaga tekkinud erimeelsuste tõttu lisa- ja muudatustööde osas peatusid ehitustööd aga juba sama aasta lõpus pärast hoone vundamendi ja osa seinte valmimist. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed