Ramboll Eesti juht riigihangete keskkonna osas skeptiline

Ramboll Eesti AS juht Hillar Variku sõnul võiks riigihangete keskkonnas suurepäraselt hakkama saada, kui see poleks kujunenud nii vaidluspõhiseks nagu ta hetkel on.

„Meil on see asi kuidagi väga vaidluse ja advokaadi põhiseks läinud, ega lähtu enam esmajärjekorras pakkujatest ja hankijatest. Ma ei tea, kes on seda niimoodi kujundanud, et advokaadid on hangetel põhilised tegelased ja seetõttu ma ei hinda seda keskkonda,“ kommenteeris Varik riigihangete protsessi üldiselt.

Variku sõnul mõjutab suur hulk vaidlustusi ka hankijaid, kes ei julge pakkumist välja valida mõne muu kriteeriumi alusel kui ainult madal hind. „See võib aga tugeva tagasilöögi anda. Kui projekt koostatakse kõigepealt madalama hinna pakkunud konsultandi poolt ja pärast esitust realiseeritakse seda kõige madalama hinnaga koostatud projekti alusel ka kõige madalama hinna pakkunud ehitaja poolt, siis sealt ei saa pikaajalist head tulemust tulla. Olen suhteliselt skeptiline. Selles ei saa seadus süüdistada vaid keskkonda,“ rääkis Varik.

Varik lisas, et ID-kaarti kasutab ta aktiivselt ja see on mõistlik lahendus.
„Minu arvates on see piisavalt turvaline ja oluliselt turvalisemat ei ole. Kui käsitsi allkirja annan, mis siin turvalisem on,“ märkis Varik.

Täna käivitus E-riigihangete keskkond.  E-riigihangete keskkond pakub hankijatele ja pakkujatele innovaatilist töövahendit e-riigihangete korraldamiseks ja hangetel osalemiseks. Süsteem võimaldab hankeid ette valmistada, elektroonilisi pakkumusi koostada ja esitada ning neid menetleda. E-riigihangete keskkond ja riigihangete register töötavad koos. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed