Ahto Vink: e-keskkond jätab jäljed

Semuehitus AS ehitusdirektor Ahto Vink ei osanud hinnata, kuivõrd täna avatud e-riigihangete keskkond hankeportsessi mugavaks teeb.  "Usun, et tegemist on turvalise keskkonnaga, kuid fakt, et mingid jäljed see ikkagi jätab," märkis Vink.

„Aeg-ajalt on ebamugav, kui pead sõitma Võrust Tallinnasse pakkumise viimise pärast. See on ka kulukas, ent samas saab osaleda avamisel ja näeb kohe ära, mis on teiste hinnad. Muidu ootad tellija poolset tagasisidet, mida pahatihti kohe ei saa,“ kommenteeris Vink riigihangete senist protsessi.

Vink märkis, et ebameeldivaid kogemusi tal ID-kaardi kasutamisega e-portaalides ei ole, välja arvatud see, et vahepeal süsteem lihtsalt ei tööta. "Loodan, et kõik on turvaline. Fakt on aga, et mingid jäljed ikkagi jäävad ja kui on inimesi, kes neid jälgi väga otsivad, siis karta on, et need ka leitakse. Aga nii ei saa mõelda,“ lausus Vink.

Täna käivitus e-riigihangete keskkond.  E-riigihangete keskkond pakub hankijatele ja pakkujatele innovaatilist töövahendit e-riigihangete korraldamiseks ja hangetel osalemiseks. Süsteem võimaldab hankeid ette valmistada, elektroonilisi pakkumusi koostada ja esitada ning neid menetleda. E-riigihangete keskkond ja riigihangete register töötavad koos.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed