Aldo Dapon: üürisuhtest võitku mõlemad pooled

Üürniku ja üürileandja vaheline suhe saab baseeruda mõlemapoolsete huvide kaitstuse korral - win:win positsioonilt, ütles E.L.L. Kinnisvara AS juhatuse esimees Aldo Dapon.

"Üürileping on kahepoolne kokkulepe ja E.L.L. Kinnisvaral ei ole olnud juhust, et üürileping oleks jäänud sõlmimata meie jäikade seisukohtade tõttu. Alati oleme leidnud kompromissi üürniku soovide ja üürileandja võimaluste vahel. Üldjuhul ei saa üürileandja küll taganeda üüriperioodi fikseeritud tähtajast seoses üürileandja poolt üüripinnale tehtud investeeringuga," kommenteeris Dapon.

E.L.L. Kinnisvara üürilepingute keskmiseks tähtajaks on  5 aastat. Erandina on tehtud ka lepinguid tähtajaga 7 või 10 aastat. "Iseküsimus on aga lepingute ennetähtaegse lõpetamise tingimused. Mõned korrad on turu madalseisus olnud vajadus ka üürnikele täiendavalt vastu tulla. Samas ei saa üürileandja unustada ja üürnik peab ka aru saama, et üürileandja teeb üüritava pinna väljaehitamisel investeeringuid, mis tuleb tagasi teenida ja seetõttu peab üürilepingutes olema fikseeritud periood, mille jooksul üürnik üürilepingut katkestada või lõpetada ei saa," märkis Dapon.

 

Osale arutelus

  • Lemmi Kann

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed