Masus kõrbenud Läti arendused lähevad odavalt pankadele

Buumiaastatel tekkis ka Lätis hulgaliselt liigoptimistlikke kinnisvaraarendajaid, kes nüüdseks maksejõuetud ja kelle arendused üksteise järel enampakkumisele pannakse. Pakutavast huvituvad reeglina pangad, kirjutab news2biz Latvia.

Üks viimastest, mis sel moel omanikku vahetas, on Aurora Park Residence -  lõpetamata 50 miljoni eurone projekt, mida arendasid kaks Leedu ettevõtet. Arendaja asutas projekti edendamiseks uue firma - SIA Maza Nometnu 16, mis aga 2009. aastal pankrotiavalduse esitas.

Projekti eesmärgiks oli rajada Riiga endise sokivabriku Aurora alale elamukvartal. Paraku oli ajastus kehv, esimesed 152 korterit said valmis just enne languse algust 2008. aastal. Projekti arendamiseks võeti DnB Nord-ist, SEB-st ja Nordeast laenu 31 miljonit eurot. Nüüd on pangad, täpsemalt nende vastavad üksused, ainsad, kes korterite ostust huvitatud.

Esimese enampakkumise käigus müüdi 40 korterit, millest lõviosa omandas SEB SPE Latecus. Keskmine ruutmeetrihind oli ligi 820 latti, kusjuures 2008. aastal küsiti ruutmeetri eest 2000-2500 eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Ajakiri Ehitaja

september 2018

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed