Eestis tuleb hakata mööbli hangetes arvestama keskkonnamõju
Keskkonnaministri vastne määrus sätestab keskkonnahoiu kriteeriumid nelja toote- ja teenuserühma kohta, sh hangete kaudu tellitavale mööblile, mille puhul saab tähtsaks kasutatud puit ja hilisem käitlemine.
Keskkonnaminister Tõnis Mölder allkirjastas määruse, mis ärgitab riiki ja kohalikke omavalitsusi ostma senisest rohkem keskkonnasõbralikke kaupu ja teenuseid. Määrus jõustub tuleva aasta 1. jaanuaril, et anda hankijatele riigihangete planeerimisel ja korraldamisel aega määruse nõuetega arvestamiseks.
Kui ettevõte sünnib soovist teha midagi sisukat ja põnevat, ei pruugi esialgu ollagi suurt strateegiat ja visiooni. Ent kui sellele lisandub aastatepikkune sihikindlus, oskus õigeid otsuseid teha ja kirg valdkonna vastu, võib sellest kasvada midagi suurt. Just nii on läinud ettevõttega Optimus Systems, mis alustas 20 aastat tagasi viieliikmelise meeskonnana ning on nüüdseks kasvanud Eesti turvavaldkonna liidriks.