Ei tasu loota, et robotid niipea tuba koristaks, triigiks, nõusid kokku korjaks või ehitustöid teeks, tõdes tänasel TalTechi innovatsioonifestivalil professor Tanel Tammet, kes tutvustas oma ettekandes tehisintellekti-maailmas valitsevaid kontraste.

- TalTechi professor Tanel Tammet tänasel innovatsioonifestivalil
- Foto: Gert Nõgu
Näiteks on TikTok täis videoid, mille puhul on Tammeti sõnul üha raskem aru saada, kas see on päris või mitte. „Enamik efektseid asju, mis jätavad võimsa mulje, ei ole tegelikult päris,“ nentis Tammet. Järgmine kontrast on see, et ehkki viimaste aastate areng on tohutu, ei suuda tehisintellekt paljusid asju veel teha – ja ilmselt niipea ka ei suuda. „Siin on palju põhjuseid, miks.“
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Projekteerimise sektorist kaugemale vaadates on üldine väide, et AI kaotab maailmas enamik töökohti ja kõik jäävad tööta, liialdatud, kirjutab projekteerimise- ja arhitektuuribüroo Sirkel & Mall juhatuse liige Paavo Pärn ning avab lähemalt, kuidas mõjutab tehisaru projekteerimist.
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.