Vanalinna Ehitus sai Mustamäe teenusemaja sarikate alla
Uue maja avamine on kavandatud käesoleva aasta sügisel. Projekti kogumaksumus on 13,9 miljonit eurot. Hoone projekteeris Innopolis Insenerid OÜ, ehitustööde peatöövõtja on Vanalinna Ehitus OÜ ja omanikujärelevalvet teeb AS Infragate Eesti.
Hoonelt võeti alla sarikapärg. Foto: Ellen Rudi, Tallinna strateegiakeskus.
22. aprillil peeti Mustamäele aadressile Tammsaare tee 135 rajatava teenusmaja sarikapidu tähistamaks hoone lõppkõrguse saavutamist. Mustamäe teenusmaja hakkab pakkuma eluruume eakatele ja puudega inimestele.
Siseministeeriumi prognoosi kohaselt mõjutab varjendite nõue uusarenduste ehitushinda üles 2%-3%, aga tegelikult võib see kujuneda märgatavalt suuremaks, märgib Uus Maa juhatuse liige ja kinnisvaraanalüütik Igor Habal.
Viimase kahe aasta jooksul on Tallinna eri linnaosadesse kerkinud mitu tervisemaja, enda järge ootab Mustamäe Tammsaare tervisemaja, mille ehitushange on lõpusirgel.
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.