Mapri Ehitus asendab Tartus vajunud maja uuega

Tartu Lubja 2a elanikud on võtnud vastu Mapri Ehituse pakkumise maja lammutada ning ehitada selle asemele uus. Lammutusetapis teostatakse põhjalik analüüs, et tuvastada hoone vajumise põhjus, mis on tänaseni teadmata. Kõik kulud kannab Mapri Ehitus.
Mapri Ehituse juhatuse esimehe Priit Jaaganti sõnul on otsuse taga seni vastuseta küsimused.
  • Mapri Ehituse juhatuse esimehe Priit Jaaganti sõnul on otsuse taga seni vastuseta küsimused.
  • Foto: Veiko Tokman
Mapri Ehituse juhatuse esimehe Priit Jaaganti sõnul on otsuse taga seni vastuseta küsimused. “Hoone vajumine algas paar aastat tagasi. Oleme selle aja jooksul teostanud erinevaid uuringuid, kuidas Lubja tänava hoonet parandada ja vajumist peatada annaks. Seejuures eksperte oleme kaasanud nii meie kui ka korterite omanikud ja oleme omavahel infot vahetanud. Senised ekspertiisid ei ole aga andnud ühest vastust ja tuginevad teooriale - me ei tea vajumise tegelikku põhjust. Me saame seda teada ainult juhul, kui võtame ette hoone lammutamise,” ütles Jaagant.

Seotud lood

Uudised
  • 24.01.25, 10:17
Tartumaa uusarenduse elanikel ajab üks häda teist taga
Arendaja: kõik on korras, garantiitööd on tehtud
Tartu hoiu-laenuühistu tütarfirma ehitatud ridaelamusse kodu ostnud on hädas kümnete vigadega, mida arendaja ei ole paari aasta jooksul korda teinud.
  • ST
Sisuturundus
  • 30.04.26, 13:51
Ehitussektori keerukus kasvatab nõudlust uute teadmistega spetsialistide järele
Uued teadmised saad TalTechi magistriõppest
Ehitussektor on viimastel aastatel läbi teinud kiire arengu, kus projektide tehniline keerukus ja ootused lõpptulemusele on märgatavalt kasvanud. Energiatõhusus, hoonete elukaarepõhine planeerimine ja kaasaegsed digilahendused on muutunud baasnõueteks, mis tähendab, et turul on terav vajadus spetsialistide järele, kes suudavad siduda insenertehnilised teadmised majandusliku loogikaga.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele