Selgusid tiitlite „Aasta ehitusinsener 2024“ ja „Aasta noor ehitusinsener 2024“ saajad
Ehitusvaldkonna konverentsil„Ehitus 2025+: kas uus või vana?“ kuulutati välja aasta parimad ehitusjuhid, projektid, insenerid, ideed ja tulevikutegijad. „Aasta ehitusinsener 2024“tiitli pälvis Priit Murmann, Nordecon AS-i projektijuht.
EELi esimees Lehar Leetsaar, Priit Murmann, EELi tegevdirektor Tiia Ruben, EV taristuminister Vladimir Svet. Foto: Meeli Küttim
Nordecon AS-i projektijuht Priit Murmannist on aastate jooksul kujunenud üks Nordeconi insenerehituse tugisambaid. Tänavu valmis tema juhtimisel palju väljakutseid pakkunud Kaitsepolitseiameti hoonetekompleks, mida iseloomustavad karmid nõuded ja rohked erilahendused.
Ehitussektori aastakonverentsi auhinnagalal kuulutati välja konkursi „Aasta ehitusprojekt 2024“ laureaadid. Võitja tiitli pälvisid Narva Hariduskompleks hoonete kategoorias ning Vana-Kalamaja tänava rekonstrueerimine rajatiste kategoorias.
27. novembril toimunud Ehitus 2025+ konverentsi raames kuulutas Eesti Puitmajaliit välja 2024. aasta laureaadid kolmes kategoorias: aasta tegija, Eesti puitmaja sõber ja Eesti puitarhitektuuri mõjutaja.
Betooni kuivamine võib ehitusel osutuda oodatust palju pikemaks protsessiks. Kuigi sageli arvatakse, et suvine soojus kiirendab kuivamist automaatselt, ei pruugi see praktikas alati nii olla. Kui niiskus ei pääse ruumist piisavalt kiiresti välja, võib betoon jääda niiskeks ka siis, kui temperatuur on kõrge.