Merko alustas Kunstiakadeemia krundil kõrghoone ehitusega
Tallinna Kaubamaja vastas Eesti Kunstiakadeemia ajaloolisel krundil alustas arendaja Estconde Invest A-klassi büroohoone ehitamisega. Hoone arhitektuurilise lahenduse on teinud arhitektuuribüroo Alver Arhitektid. Ehitustellimuse täitja on Merko.
City Plaza 2 peaks valmima aastal 2026 (Visuaal: Alver Arhitektid).
Kontserni kuuluv AS Merko Ehitus Eesti ja Estconde Invest OÜ sõlmisid 5. septembril lepingu, mis hõlmab büroohoone rajamist Tallinnas Tartu maanteel. Hoonel saab olema ruutmeetreid 21 000 ja nimeks City Plaza 2.
Tallinna südamesse, otse sadama kõrvale, kerkib kaasaegne äri- ja elukondlik kvartal. Projekti arendab US Real Estate, ehitussüvendi peatöövõtjaks on Bildgren Ehitus ning automatiseeritud jälgimissüsteemide paigaldusel osales GEO-Instruments Polska – automatiseeritud geotehniliste, konstruktsioonide ja keskkonnaseire süsteemidele spetsialiseerunud ettevõte, mis pakkus terviklikku mõõtelahendust keerukate geotehniliste tööde teostamiseks kaevetööde toestamise käigus.