Euroopa Keskpanga (ECB) tänasel koosolekul intressimäärade muutmata jätmine oli täiesti ootuspärane. Lahtiseks jäi ka võimalus, kas ECB hakkab intressimäärasid langetama juunis, mida suure konsensusena on oodatud, kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.

- Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina märgib, et intressimäärade languse kindlam väljavaade parandaks laenuvõtjate kindlustunnet.
- Foto: Andras Kralla
Ühest küljest teatas ECB, et praegused intressimäärad toetavad inflatsiooni aeglustumist, kuid samas vajavat keskpank jätkuvalt aega inflatsiooni ja muude majandusnäitajate liikumise jälgimiseks, enne kui ollakse valmis intressimäärasid langetama. Samas anti ettevaatlikult märku „rahapoliitiliste piirangute“ leevendamise võimalusest, kui ollakse kindlad inflatsiooni lähenemises 2% eesmärgini. See oli ECB nõukogult oluline sõnum.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.