• 28.03.24, 15:30

Hollandi firma rajab miljardi euroga Pärnusse roheenergia tootmisüksuse

Hollandi päritolu energiavaldkonna projektide arendaja Power2X kavandab Eestisse rohelise metanooli tootmisüksust, investeering võib ulatuda üle miljardi euro. Keskus võiks kerkida Pärnusse Niidu tööstuspiirkonda.
Power2X projektidirektor Peter Daemen Pärnus Niidu tänaval võimaliku roheenergia keskuse asukoha juures.
  • Power2X projektidirektor Peter Daemen Pärnus Niidu tänaval võimaliku roheenergia keskuse asukoha juures.
  • Foto: Kristi Kuusmik-Orav
Plaanide kohaselt hakkaks kavandatav tootmisüksus täisvõimsusel töötades tootma kuni 500 000 tonni rohelist metanooli aastas. Selle tooraineteks oleksid puidujäägid ning „roheline vesinik,“ mille valmistamiseks kasutatakse Eesti tulevaste meretuuleenergia alade toodangut.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 14:04
Prysmian: jätkusuutlik tootmine on konkurentsieelis, mitte nišš
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele