Kinnisvaraarendusettevõtte Invego omanik Kristjan-Thor Vähi võib rõõmustada, et saab enda rajatavasse ärikvartalisse Eesti ühe edukama ettevõtte.
Foto: Liis Treimann
Invego investeerib Volta ja Kopli tänava nurgal asuva ärikvartali rajamisse kokku 75 miljonit eurot. Kvartali teise etapi lahenduse autoriks on tipparhitekt Martin Aunin, ehituse peatöövõtja on NOBE ning arendusprojekti lõplik valmimine on kavandatud 2025. aasta esimesse poolde.
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.