Eesti IT-ettevõtted Wenture ja Finestmedia asuvad ellu viima ehitisregistri järgmist arendusetappi, mille tulemusena muutub ehitus- ja kasutuslubade menetlemine senisest märkimisväärselt kiiremaks.
Ehituslubade menetlemeni läheb loodetavasti kiiremaks.
Ehitus- ja tootmisvaldkonna digitaliseerimisele keskenduva Wenture’i juhi Kaur Tulli sõnul on ehitisregistri (EHR) kitsaskohtade likvideerimine Finestmedia-Wenture tandemile põnev väljakutse – maailmas küllaltki unikaalne ja uuendusmeelne platvorm on äratanud paljude rahvusvaheliste ekspertide tähelepanu ning ka kohalikud sidusrühmad jälgivad EHRi arengut suure huviga.
10.-12. oktoobril toimub Tartus mess Ehitus ja Sisustus, millest võtab tänavu osa 70 ettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad üldehitusest kuni sisustamiseni välja. Tulenevalt aastaajast pannakse palju rõhku energiasäästlike lahenduste tutvustamisele, kuid esitletakse ka sisustustrende. Eraldi väljapanek on pühendatud saunamajadele.