Arhitektil ja inseneril tuleb enam näha ehitise elukaart
Inseneritöös peab järjest enam arvestama materjalide taaskasutuse, hoonete energiatõhususe, jäätmete vähendamise ja ringmajandusega, kirjeldas arhitektuuri- ja inseneribüroo ESPLAN personalipartner Egle Saska nende büroos rakendatavate rohepöörde esimesi samme.
Uus elu vanale trepile pole sugugi halb lähtepunkt rohesammudele!
Foto: Pixabay
Oma töid kavandades arvestame ehitise elukaart – ehitise kavandamisest kuni rekonstrueerimise või lammutamiseni. Ehitusmaterjale ja hoone elemente peab olema võimalik maksimaalselt taaskasutada, näiteks taaskasutada terast hoone konstruktsioonis või anda lammutatava hoone trepile uus elu.
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.