• 24.01.23, 10:02

Energiasalv sai ehitusloa

Maa-alune pump-hüdroakumulatsioonijaam Energisalv on Paldiskisse rajatav 550MW vesisalvesti, mis Eesti esimese suuremahulise energiasalvestuse projektina on nüüdseks kooskõlastatud, saanud vajalikud load ning ehituseks valmis.
Energiasalve juhatuse esimees Peep Siitam.
  • Energiasalve juhatuse esimees Peep Siitam.
  • Foto: Raul Mee
“Kõrge varustuskindlusega ja heitmevaba taskukohane energia on võimalik vaid suuremahulise ja pikaajalise energiasalvestusega. Olen uhke, et Energiasalve projekt suudab pakkuda tulevikunõuetele vastavat energiavarustust,“ sõnab Energiasalve juhatuse esimees Peep Siitam. "Arvestades, et oleme energiakriisi keskel, liigub meie meeskond edasi kiiruse ja jõuga, mis on võrreldav vee endaga," lisab Siitam.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.02.26, 11:47
Elektriline rasketehnika võimaldab kuni 150 000 eurost võitu
Kui sõiduautode maailmas on elektrisõidukid juba tavalised, siis nüüd on turule jõudnud ka täiselektriline rasketehnika. Elektrilised laadurid ja ekskavaatorid pakuvad alternatiivi neile, kes otsivad vaiksemaid, keskkonnasõbralikumaid ja madalamate ülalpidamiskuludega töömasinaid. XCMG on üks tootjatest, kelle valikus on mitmeid täiselektrilisi rasketehnikamudeleid, mis sobivad kasutamiseks Eesti tingimustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele