Riigi ehitusobjektid kallinevad paarisaja miljoni võrra, lisaraha on visa tulema
Ehitajate hinnangul kallinevad riigi ehitustööd tänavu sõja mõjul kuni paarisaja miljoni euro võrra, kuid lisaraha suurenenud kulude katmiseks on visa tulema.
Ehitajate sõnul riskib Eesti aasta lõpuks ulatusliku kriisiga ehitussektoris ja tööjõu väljavooluga sektorist ja riigist.
Foto: Andras Kralla
Mais vastu võetud lisaeelarvega ehituslepingute kallinemise katteks vajalikke vahendeid ette ei nähtud, mistõttu peavad ministeeriumid ja muud riiklikud tellijad, näiteks omavalitsused ja RKAS leidma võimalusi senistest vahenditest.
Erinevatest looduskividest on teede, platside ja terrasside sillutamiseks murtud ja lõigatud kive ning plaate juba aastatuhandeid. Ka tänapäeval on see kõige keskkonnasõbralikum, vastupidavaim ja kaunim lahendus koduaias ja linnaruumis.
GRK Eesti juht Tiit Roben räägib avameelses intervjuus, millised on Rail Balticu suure alliansshanke võidu põhjused, järgnevad sammud ja kriitilisemad kohtad, mis ehituse käigus ja lepingu täitmisel võivad ette tulla.