Organisatsiooni välis- ja sisekeskkond on pidevas muutumises. Seetõttu peab tööjõu planeerimisel nutikalt kasutama infot ja valima lahendusi.
- Pikaajaline tööjõu prognoos meie valdkonnas. Näiteks prognoosib Kutsekoda jätkuvat ehitusinseneride nappust. Prognoosi kohaselt napib eriti teede- ja veetehnika ning hoone tehnosüsteemide insenere (sh eriti KVJ insenere). Kitsamate spetsialiseerumistega nagu raudtee-, sadama-, geotehnikainseneride järele on nõudlus küll veidi väiksem, kuid nende olemasolu on hädavajalik. Sellega tuleb arvestada, kui kujundame ettevõtte väärtuspakkumist ja planeerime praktikaprogramme ja koostööd koolidega.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saaremaa ettevõte OÜ Feizerton, mille kaubamärk Feirol on Eestis juba tuttav nii professionaalidele kui ka tavakasutajatele, on tegelenud enam kui 20 aastat kaablitoodete ja elektritarvikute arenduse, tootmise ja müügiga. Ettevõtte juhi Jüri Lemberi sõnul on neil turul omas nišis tugev positsioon, kuid samas on soov üha enam jõuda otse nii ehitusobjektidele kui ka lõpptarbijateni.