Riigi Tugiteenuste Keskus ja rahandusministeerium avasid taotlusvooru, mille toel saavad kohalikud omavalitsused avaliku sektori hooneid energiatõhusamaks ümber ehitada. Toetusmeede on osa pikaajalisest tegevusest kliimaeesmärkide täitmisel, et toetada omavalitsusi taastuvenergia kasutuselevõtul ja aidata kaasa hoonete ülalpidamiskulude vähendamisele. Vooru maht on ligi 15 miljonit eurot, taotlusi oodatakse 28. juunini.

- Varem on sellist toetust saanud näiteks Jõgeva sotsiaalmaja.
- Foto: Jõgeva vallavalitsus
Riigihalduse ministri Jaak Aabi sõnul on tingimusi seatud kaasaja väljakutsetele vastavaks. „Arvestades viimaste aastate pandeemiaolukorda, oleme seadnud eesmärgiks, et kõikides meetme toel rekonstrueeritud hoonetes peab tulemusena olema tagatud ka nõuetele vastav sundventilatsioon,“ märkis Aab. „Teine oluline moment on, et uuendused aitavad juba lähiaastail kaasa ka hoonete energiakulude vähenemisele,“ lisas minister.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.