Ehitusinseneeria sektoris on keskmine brutopalk aastaga tõusnud 19%, aga kardetavalt võimendab tööjõupuudus palgasurvet veelgi. Vaata, kes on olnud suurimad palgamaksjad inseneriturul ja millises ettevõttes on palk aasta jooksul enam kasvanud või kahanenud.
KPMG hinnangul on sektori madala tööhõivega kaasnenud palgataseme järsk tõus: tänavu kolmandaks kvartaliks oli ehituskonsultatsioonisektori keskmine brutopalk tõusnud 2047 euroni, mis on 19% kõrgem kui eelmisel aastal samal ajal. Võrdluseks on Eesti keskmine töötasu samal perioodil tõusnud vaid 8%. Aga konkurents töötajate pärast on sektoris tihe ning võib eeldada, et palgakasv jätkub ka edaspidi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
10.-12. oktoobril toimub Tartus mess Ehitus ja Sisustus, millest võtab tänavu osa 70 ettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad üldehitusest kuni sisustamiseni välja. Tulenevalt aastaajast pannakse palju rõhku energiasäästlike lahenduste tutvustamisele, kuid esitletakse ka sisustustrende. Eraldi väljapanek on pühendatud saunamajadele.