Põltsamaal valmib aasta lõpuks uus biokütuse katlamaja
Möödunud suvel asus energiaettevõte Adven uuendama Põltsamaa kaugküttesüsteemi ja rajama uut katlamaja. Tänaseks on võrgutööd valmis ning katlamaja ehitustööd on jõudmas lõpusirgele.
Aadressile Välja tänav 6 valmiva uue biokütuse katlamaja maksimaalne võimsus saab olema 4,5 MW. Biokatlale lisaks saab külmemate talviste tipukoormuste katmiseks olema ka gaasikatel. Valmiva katlamaja ruumidesse kolib uuest aastast ka ettevõtte enda kohalik meeskond. Lisaks vahetati soojustorustike rekonstrueerimistööde käigus suve jooksul välja 1090 meetri jagu amortiseerunud võrku.
Tänapäevases õhutihedas hoones on väga oluline tehnosüsteemi osa ventilatsioon, mis mõjutab elanike tervist, hoone vastupidavust ja igakuiseid energiakulusid. Paraku tehakse ventilatsiooni planeerimisel ja paigaldamisel endiselt vigu, mille tagajärjed ilmnevad alles pärast sissekolimist.