Eesti ja NPM Silmet plaanivad rajada Ida-Virumaale rohepöördeks vajaliku suurtehase

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Silmeti emafirma Neo Performance Materials on alustanud koostööd, laiendamaks haruldastest muldmetallidest (REE) toodete tootmist Eestis. Eesmärk on rajada uus Neo tootmistehas tuulegeneraatoris, elektrisõidukites ja teistes rohetehnoloogiates kasutatavate haruldaste muldmetallide ja magnetmaterjalide töötlemiseks.
Silmeti emafirma Neo Performance Materials plaanib laiendada tootmist Sillamäel.
  • Silmeti emafirma Neo Performance Materials plaanib laiendada tootmist Sillamäel.
Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti sõnul aitaks Neo investeering ehitada Ida-Virumaale suurtehase, mis on oluline nii rohepöördeks, strateegiliste muldmetallide tootmiseks kui ka uute kõrgepalgaliste töökohtade loomiseks. „Neo tulevikuinvesteeringud aitaksid oluliselt kasvatada Eesti ja kogu Euroopa tootmisvõimekust ning tarneahelate kindlust haruldaste muldmetallide ja magnetite valdkonnas,” ütles Sutt.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.26, 16:24
Viljandi betoonitootja 35 aasta õppetund: ellu jääb see, kes oskab kohaneda
Ehituses ei ole pausid haruldased. Nendega hakkama saamine ja neist välja tulemine aga küll. VMT Betooni 35-aastane teekond pole olnud sirge kasvulugu, vaid pigem näide sellest, kuidas õigel ajal tehtud otsused on aidanud püsima jääda ning kõige kiuste on edasi mindud ka siis, kui hoog on hetkeks raugenud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele