Autor: Lauri Leet • 12. oktoober 2021

Uued hooned, aga vana probleem: majad on kehvasti ventileeritud

Avalike hoonete projekteerimise ja ehitamise nõuetest kõnelevas saates küsime, miks valitseb vaatamata ligi kaks aastat kestnud pandeemiale endiselt paljudes hoonetes suur risk haigestuda, kuna neis pole tagatud piisavat ventilatsiooni. Räägime ka ühest suurimast murekohast selles valdkonnas – koolimajadest ning sellest, miks on endiselt kolmandikus koolimajades klassiruumid sundventileerimata.
Tallinna Tehnikaülikooli professor Jarek Kurnitski kahtleb, kas kõigi vanad ventilatsioonide ümberehitamine on üldse otstarbekas.

Küsime saatekülalistelt, Riigi Kinnisvara AS projektidirektor Raul Prankilt, Kütte- ja Ventilatsiooniinseneride Liidu esimees Kalev Kundlalt ning Tallinna Tehnikaülikooli professorilt, ehitusinstituudi direktorilt Jarek Kurnitski, kas insener-tehniliselt on kõigi vanade koolimajade kaasaegsele ventilatsioonile üleviimine võimalik või tuleks vanad hooned hoopis lammutada ja rajada uued.

Teemale sisulise raami andmiseks tutvustab Raul Prank saate alguses Riigi Kinnisvara uusi tehnilisi nõudeid mitteeluhoonetele ning räägib lühidalt nendes sisalduvatest nõuetest ruumikaartide, ligipääsetavuse ning ventilatsiooni osas. Selgub, et Jarek Kurnitski soovitatud sisekliima ventilatsioonimäärade esimest klassi, mis tagaks parema õhuvahetuse ruumides, uutes nõuetes siiski sees pole.

Saadet juhib Lauri Leet.

Kuula saadet siit:

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785