Tehingud uute korteritega jäid turul suurde vähemusse
Maa-ameti andmetel tehti 2021. aasta esimese poolaastal küll kolmandiku võrra rohkem tehinguid kui aasta eest, kuid uute korterite osatähtsus oli viimaste aastate üks madalamaid.
Kuigi uusi kortermaju ehitatakse hoolega, on uute korterite osatähtsus tehingute hulgas väheneneud.
Foto: Andras Kralla
Esimesel poolaastal tehti 13 063 korterite ostu-müügitehingut, mis on kolmandik rohkem kui aasta varem samal ajal. Tehingute koguväärtus oli 1,15 miljardit eurot ja rahalist kapitali oli kaasatud ligi poole võrra rohkem kui mullu esimesel poolaastal, teatas maa-amet.
“Me pole kunagi öelnud, et tahame olla kõige suuremad. Oleme alati tahtnud olla kõige paremad,” ütleb tõstuste, tööstususte, tuletõkkeuste ning laadimisseadmete lahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Laduks tegevjuht Holger Tasane. Kui 2008.–2009. aasta kriisi ajal rääkisid ettevõtted peamiselt eksportimisest ja Skandinaavia turgude vallutamisest, siis Laduks otsustas minna vastassuunas ning nägi võimalust Eesti klientides ja siinses ehitussektoris.