Soome konkursil „Aasta betoonehitis 2020“ sai auhinna Kirkkonummi pearaamatukogu Fyyri. Uus raamatukogumaja on Kirkkonummi piirkonna elanike „elutuba“, mis koondab ühe katuse alla mitmeid funktsioone ja teenuseid.
Osapoolte eduka koostöö ja betooni oskusliku kasutamisega on loodud ehitustehniliselt õnnestunud, elav ja plastiline arhitektuurne tervik, mis omalt poolt täiendab Kirkkonummi ajaloolist miljööd. Hoone tarindites ja siseruumide pindadel on betooni kasutatud ulatuslikult. Betoonitarinditel ja -pindadel on oluline roll hoone siseruumide arhitektuuris ja üldise atmosfääri loojana. Materjalina loob betoon ülejäänud sisustusega harmoonilise terviku.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
“Me pole kunagi öelnud, et tahame olla kõige suuremad. Oleme alati tahtnud olla kõige paremad,” ütleb tõstuste, tööstususte, tuletõkkeuste ning laadimisseadmete lahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Laduks tegevjuht Holger Tasane. Kui 2008.–2009. aasta kriisi ajal rääkisid ettevõtted peamiselt eksportimisest ja Skandinaavia turgude vallutamisest, siis Laduks otsustas minna vastassuunas ning nägi võimalust Eesti klientides ja siinses ehitussektoris.