Eesti pole nii küps turg kui Soome ning seetõttu on ka eluasemelaenude intressid siin oluliselt kõrgemad, rääkis reedeses hommikuprogrammis SEB jaepanganduse valdkonna juht Ainar Leppänen.
Leppäneni sõnul on Eesti ja Baltikumi risk ja keskkonna ebastabiilsus oluliselt suurem kui Soomes ning täna on ka intressid seal, kus nad on. Viimasest keskpanga statistikast selgub, et elavnenud kodulaenuturul on keskmise laenu intress langenud 2,2 protsendini ehk 0,2% võrra madalam kui aasta varem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis on aastaid püsinud arusaam, justkui plaatsoojusvahetid, eriti niiskustagastusega ehk ERV-tüüpi seadmed, ei sobi meie kliimasse. Levinud on hirm, et need külmuvad talvel ja ei ole energiatõhusad. See müüt pärineb ajast, mil turul levisid odavad ristvoolu vahetid, mille kasutegur oli madal ja automaatika olematu. Tänapäeval on see eelarvamus ajale jalgu jäänud.