Autor: kinnisvarauudised.ee • 26. jaanuar 2021

Põhja-Tallinna seeniorid said endale maja

Põhja-Tallinnas Maleva 18 asuv seenioride maja.
Autorid: Ilja Matusihis, Pealinn
Täna avas uksed Põhja-Tallinnas asuv seenioride maja, kuhu on rajatud 80 korterit eakatele tallinlastele, teats Tallinna linn.

„Ühiskonna vananedes peame juba täna ja praegu mõtlema sellele, kuidas tagada eakatele väärikas vananemine, tagades sealjuures mugavad elamistingimused ja pakkudes vajalikku tuge. Seenioride maja avamisega soovime ühtlasi olla teerajajaks ning avada ukse järgmistele samalaadsete teenusmajade rajamisele,“ ütles pressiteates abilinnapea Betina Beškina.

Abilinnapea Eha Võrk rääkis, et moodsa arhitektuurilise lahendusega elamu ruumiprogramm vastab täielikult seenioride maja sisule. „Majas on kokku 80 korterit, neist 76 ühetoalist ja 4 kahetoalist korterit. 65 korterit on mõeldud liikumispuudega inimeste majutamiseks ja neid kortereid saavad kasutada ka ratastooliga liikujad. Igas korteris on WC-duširuum ning kööginurk. Lisaks korteritele on majja kavandatud ühistegevuste ja tugiteenuste jaoks mõeldud ruumid,“ täpsustas Võrk. „Kuna tegu on viiekorruselise elamuga, on sinna loomulikult ehitatud ka lift ning tagatud on maksimaalne ligipääsetavus kõigile elanikele. “

Seenioride maja projekteeris Esplan OÜ ning ehitustöid teostas Nordlin Ehitus OÜ. Projekti kogumaksumus oli 7,5 miljonit eurot, seda kaasrahastas SA KredEx kohaliku omavalitsuse üksuse elamufondi arendamise investeeringutoetusega 2,5 miljoni euro ulatuses.

Teenuste osutamist Maleva tn 18 seenioride majas korraldab Põhja-Tallinna Valitsuse hallatav asutus Paljassaare Sotsiaalmaja.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785