• 05.01.21, 21:45
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eesti Energia sai pumphüdroelektrijaama rajamiseks rohelise tule

Riigi energiafirma Eesti Energia sai Alutaguse vallalt teate, et Estonia kaevandusalale kehtestatakse pumphüdroelektrijaama rajamist võimaldav detailplaneering, nii et ettevõte saab alustada ehitusuuringute, keskkonnamõjude hindamise ja teiste tegevustega, et sinna kerkiks uuenduslik energiasalvesti.
Pumphüdroelektrijaama ehitus võiks alata paari aasta pärast.
  • Pumphüdroelektrijaama ehitus võiks alata paari aasta pärast.
  • Foto: Raul Mee
Järgmise kahe aasta jooksul on plaanis läbi viia vajalikud uuringud koos projekteerimisega ning ehitusega alustada aastal 2023. Pumphüdroelektrijaam valmib plaani kohaselt aastatel 2025-2026.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.26, 09:25
Katuseaken ei ole enam ainult valgusallikas, vaid osa hoone energiatõhususest
Lamekatuste puhul on loomuliku valguse lahendamine olnud kompromiss tehniliste piirangute ja arhitektuursete ambitsioonide vahel. Viimastel aastatel on aga katuseakende tehnoloogia areng seda tasakaalu muutnud. Üha enam nähakse katuseakent lahendusena, mis aitab korraga tuua ruumi valgust, tagada ventilatsiooni ning hoida energiakulud kontrolli all.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele