Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Aasta ehitusinseneri tiitlit ihkab kümme kandidaati
Eesti Ehitusinseneride Liit valib Aasta Ehitusinseneri juba kaheksandat korda. Sel aastal valitakse esimest korda ka Aasta noor ehitusinsener.
Aasta ehitusinseneri tiitlile kandideerib ka Alari Arro, Arro ja Agasild IB tegevjuht.
Foto: Raul Mee
Konkursiga soovitakse tõsta esile parimaid ehituse valdkonnas töötavaid insenere või teaduspõllu harijaid ning aidata kaasa ehitusinseneri maine tõstmisele.
Kuressaarde rajatud kaasaegse padelihalli projekteerimisel pöörati erilist tähelepanu ruumi akustikale, et vältida suurtele spordiruumidele omast kaja ja müra. Lahenduseks valiti Ruukki perforeeritud akustiline kandev katuslae profiil Acub, millesse on heli neeldumine juba sisse integreeritud. Praktika näitab, et läbimõeldud akustika parandab oluliselt nii kasutusmugavust kui ka hoone üldist kvaliteeti.