Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
YIT kasum väheneb tänavu tublisti
Soome ehitusteenuste pakkuja YIT prognoosib, et ettevõtte äriruumide segment jääb kolmandas kvartalis kahjumisse, teistel üksustel peaks aga paremini minema, teatas ettevõte.
YIT sõnul langeb äriruumide üksuse marginaal 18 miljoni euro võrra, sest Tripla projekti käibeprognoosi vähendati ning kulud on oodatust suuremad. Lisaks mõjutab tulemusi negatiivselt 7 miljoni euro ulatuses varade mahakandmine. Varem ootas ettevõte, et äriruumide üksus lõpetab kvartali kasumiga.
Rohesertifikaat on Eestis kinnisvara arendamisel muutumas järjest olulisemaks ning uute hoonete puhul on LEED või BREEAM sertifikaat juba paljudele arendajatele ja investoritele iseenesestmõistetav eesmärk, kuigi tegemist ei ole seadusest tuleneva nõudega, vaid eestvedajateks on ambitsioonikad ja teadlikud kinnisvaraarendajad.