Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Merko alustas Pikaliiva kvartalis järgmiste kortermajade ehitust
Kaks neljakorruselist hoonet kokku 50 ühe- kuni neljatoalise korteriga valmivad järgmise aasta sügisel. Seejuures on Äkke 1 elumaja Pikaliiva kvartali viimane väiksem hoone, kuhu tuleb vaid 17 korterit.
Arendusprojekt hõlmab kokku kümne neljakorruselise kortermaja ehitamist, millest neljas esimeses elatakse sees ning järgmisel kuul valmivas kahes hoones on saadaval viimased vabad korterid.
Eesti perefirma Bauroc, mis on Põhja-Euroopa suurim poorbetoontoodete valmistaja, tuli eelmisel aastal välja uue tooteperega, mille süsiniku jalajälg on raudbetoonpaneelist 10 korda väiksem, kuid ettevõttel on veelgi ambitsioonikam plaan jõuda CO2-neutraalsete või lausa negatiivse jalajäljega materjalide tootmiseni.