Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Materjalitootjad tegid aasta algul mulluse käibe
Tänavu esimeses kvartalis jäi Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liitu kuuluvate ettevõtete müügikäive samasse suurusjärku võrreldes eelmise aastaga – 118 miljonit eurot.
Seekord eksport veidi kahanes ja koduturg veidi suurenes. Koroonaviiruse mõjusid arvesse võttes on määravaks, kuidas läheb ehitusmaterjalide tootjatel selle aasta teises pooles.
Betooni kuivamine võib ehitusel osutuda oodatust palju pikemaks protsessiks. Kuigi sageli arvatakse, et suvine soojus kiirendab kuivamist automaatselt, ei pruugi see praktikas alati nii olla. Kui niiskus ei pääse ruumist piisavalt kiiresti välja, võib betoon jääda niiskeks ka siis, kui temperatuur on kõrge.