Ehitusettevõte Haart Ehitus ja Sihtasutus Ajakeskus Wittenstein sõlmisid täna lepingu Paidesse rajatava 19. sajandi tegevusmuuseumi hoonete rekonstrueerimistööde teostamiseks. Baltikumis ainulaadne muuseum valmib kava kohaselt 2021. aasta suvel.
Rajatav 19. sajandi muuseum-tegevuskeskus Paides Tallinna tn 9/11 hoones.
Muuseumiks kohandatavad Tallinna tänav 9/11 hooned asuvad Paide vanalinna muinsuskaitsealal. Haart Ehituse juhi Riho Metsla kinnitusel on ettevõttel muinsuskaitseliste tööde teostamiseks olemas vajalikud õigused ja kogemused: „Haartil on Muinsuskaitseameti litsents ning aastate jooksul oleme uusehitiste rajamise kõrvalt töid teostanud mitmetel vanadel ja väärikatel objektidel. Alles eelmisel sügisel taastasime näiteks Paides asuva pea sajandi vanuse alajaama välisilme.”

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 10.08.26, 06:00
Milline on ehitusmaterjalide osa hoonete LEED sertifitseerimisel? Golden Gate’i kogemuslugu
Rohesertifikaat on Eestis kinnisvara arendamisel muutumas järjest olulisemaks ning uute hoonete puhul on LEED või BREEAM sertifikaat juba paljudele arendajatele ja investoritele iseenesestmõistetav eesmärk, kuigi tegemist ei ole seadusest tuleneva nõudega, vaid eestvedajateks on ambitsioonikad ja teadlikud kinnisvaraarendajad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele