Valitsuse poolt eile teatavaks tehtud nö 30/70 meede ei ole täna kahjuks puitmajatootjaile lahendus. Eelkõige seetõttu, et puitmajatootjad satuvad löögi alla mõningase viibega, kirjutab Eesti Puitmajaliidu aseesimees Martin Talts.
Eestis on ligikaudu 170 puitmajade tootjat, kelle müügitulu aastas on kokku ca 500 miljonit eurot. Puitmajade tootmine on aastaid olnud Eesti edulugu ja meie ekspordi lipulaev. See pole enam ammu odav allhange, vaid suurt lisandväärtust loov Eesti arhitektide, inseneride, oskustööliste jm ametikandjate ühine saavutus. Puitmajatööstus on pika tarneahela ülemine ots, mille lülides on ainuüksi Eestis kümned tuhanded töötajad materjalide tootjate ja müüjatena ning kõikvõimalike teenuste pakkujana.
Seotud lood
Akustika on hoone funktsionaalsuse ja kasutusmugavuse seisukohalt sama oluline kui energiatõhusus või sisekliima. Liigses müras väheneb inimeste keskendumisvõime, kasvab stressitase ning kannatab töö kvaliteet. Ruukki Products ASi Baltikumi tehnilise toe ja jätkusuutlikkuse juht Kaupo Pertel nendib, et õigete ehitusmaterjalidega on võimalik seda kõike ennetada.