Kaks aastat kestnud läbirääkimised Eesti suurima betoonitööstuse sünniks ei ole kuskile jõudnud ning tagasi kanti ka tehasehoone ostuks makstud miljon eurot.

- Lasnamäel Punasel tänaval käib Lasbeti tootmine, mille hoonete eest maksti tagasi miljon eurot.
- Foto: Liis Treimann
Teiste seas Jüri Mõisale ja Rasmus Kurmile kuuluv ehitusmaterjalitootja Talot, kes kannab nüüd nime Framm, tahtis osta kaks aastat tagasi betoonehitisi ja nende elemente tootva Lasbet Tootmise. Tänaseks kuulub neile Lasbet Tootmisest vaid vähemusosalus ning neile kanti tagasi ka miljon eurot tootmishoone kinnistute eest. Samal ajal tekkis betoonelementide tootjal suur maksuvõlg ning töötajad saavad palga väidetavalt hilinemisega.
Seotud lood
Kui ettevõte vajab oma kontorile, ehitus- või tööstusobjektile turvalahendust, siis tavaliselt algab protsess üsna sarnaselt. Koostatakse lähteülesanne, küsitakse pakkumised mitmelt pakkujalt ning kõrvutatakse hindasid. Kui pakkumiste hinnad on enam-vähem sarnased, tundub valik lihtne. Valitakse pakkuja, kes mahub etteantud eelarvesse ja kelle lahendus näib piisav.