Rahvusvahelisest ehitusteadlaste hiljutisest uurimusest selgus, et Eestis on Euroopa ühed säästlikuma energiakuluga ehitised.

- TalTechi liginullenergia uurimisrühma juht professor Jarek Kurnitski.
- Foto: Stanislav Moshkov
Uurimuses aluseks võetud nelja riigi -- Eesti, Norra, Soome ja Rootsi -- kehtivate energiatõhususe nõuete ja võrdluskorterelamute näitel saab kinnitada, et just Eestis ehitatud liginullenergiahooned on kõige parema energiatõhususega, st hoonetel on kõige väiksemad energiakulud.
Seotud lood
Betooni kuivamine võib ehitusel osutuda oodatust palju pikemaks protsessiks. Kuigi sageli arvatakse, et suvine soojus kiirendab kuivamist automaatselt, ei pruugi see praktikas alati nii olla. Kui niiskus ei pääse ruumist piisavalt kiiresti välja, võib betoon jääda niiskeks ka siis, kui temperatuur on kõrge.