Mapri Ehituse eritööde projektijuhi Tiina Õunmaa sõnul on hea tellija selline, kes teab, mida ta tahab ja hea ehitaja omakorda see, kes ehitab seda, mida tellija tahab, rääkis ta raadiosaates “Eetris on ehitusuudised”.

- Annelinna tervisekeskus.
- Foto: Mapri Ehitus
Mapril valmis hiljuti Annelinnas asuv Tartu Tervisekeskuse hoone, millise hoonega on tegu? See on esmatasandi tervisekeskus, kus on beebidele ujumissaal ja spordikeskus, apteek ning mitmed ambulatoorse eesmärgiga ruumid. Hoone on klassikaline – betoonpostidel vundament ja raudpaneelid, millel kangasfassaad. Lihtne hoone, milliseid tervisekeskusena hakatud aina rohkem ehitama.
Seotud lood
Suurbritannias aastatel 1970–1994 läbiviidud ehitusuuringust, milles analüüsiti hilinemiste ja eelarve ületamiste põhjuseid, selgus, et 40% ootamatutest hilinemistest ja lisakuludest olid seotud geotehniliste oludega. Ehitaja vaates tõusetub küsimus: mis saab siis, kui tegelik kohapealne geotehniline olukord osutub arvatust keerulisemaks?