• 09.12.19, 14:54
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tulumaksukohustus kinnisasja võõrandamisel

Mitteresidendil tekib Eesti kinnisasja võõrandamisel tulumaksukohustus alati Eestis, kirjutab Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksunõustaja Tõnis Elling.
Tulumaksukohustus kinnisasja võõrandamisel
  • Foto: Meeli Küttim
Tulumaksuseaduse (TuMS) § 29 lg 4 p 1, 2², 4 ja 5 alusel maksustatakse igasugune mitteresidendi poolt Eestis asuva kinnisasjaga seotud tehing Eestis. Kui selle sätte punkt 1 ei anna erilist tõlgendamise ruumi, kas ja kuidas tehinguid maksustada, siis näiteks punkt 5 on palju laiema tõlgendusruumiga säte. TuMS § 29 lg 4 p 5 kohaldamine on olnud arutluse all ka Tallinna Ringkonnakohtus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.08.25, 11:39
TalTechi uuring kinnitab: Airoboti niiskustagastusega soojusvaheti on Eesti kliimas kõige tõhusam
Eestis on aastaid püsinud arusaam, justkui plaatsoojusvahetid, eriti niiskustagastusega ehk ERV-tüüpi seadmed, ei sobi meie kliimasse. Levinud on hirm, et need külmuvad talvel ja ei ole energiatõhusad. See müüt pärineb ajast, mil turul levisid odavad ristvoolu vahetid, mille kasutegur oli madal ja automaatika olematu. Tänapäeval on see eelarvamus ajale jalgu jäänud.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele